serwerserwer1

 

Serwer internetowy, to specjalny komputer zawsze włączony i podłączony do Internetu na którym zainstalowane są specjalne programy do obsługi usług internetowych. Dzięki serwerowi możesz opublikować swoją stronę WWW, używać poczty e-mail czy magazynować pliki. Na serwerze uruchomionych jest kilka, kilkanaście programów które zapewniają świadczenie usług niezbędnych do Twojej obecności w Internecie. Zazwyczaj każdy taki internetowy komputer wyspecjalizowany jest w innym zadaniu. Jeden odpowiada za wyświetlanie stron WWW, inny za obsługę poczty e-mail, jeszcze inny za tworzenie kopii zapasowych, itd.

 

Co to jest Linux?

Linux jest to nowoczesny, wielozadaniowy, wieloużytkownikowy systemem operacyjny Linux stosowany jest jako system operacyjny serwerów , routerów, zapór sieciowych. Linux ze względu na powstanie i rozwój dystrybucji która oparta jest na łatwej instalacji i dużych zasobach oprogramowania znajduje także zastosowanie na rynkach komputerów biurowych i domowych . Rządy kilku państw europejskich prowadzą wdrożenia Linuksa na komputerach administracji państwowej.

A zatem reasumując – masz firmę, w której potrzebny jest Ci serwer na własną stronę www lub własny serwer poczty pozbawiony Spamów?

Nasza firma dobierze Ci sprzęt, zainstaluje i odpowiednio skonfiguruje do Twoich potrzeb.

 

Nasza oferta:

  • administracja serwerami opartymi na dystrybucji Debian,
  • instalacja serwerów sieciowych opartych na systemie Linux dystrybucji Debian,
  • doraźne rozwiązywanie problemów,
  • pomoc techniczna.