dvbt

 

W związku z rozwojem dynamicznym cyfrowej telewizji naziemnej, firma System Lan przygotowała dla swoich klientów kolejną usługę jak kompleksowy montaż cyfrowej telewizji naziemnej DVB-T/ SAT w domkach jednorodzinnych jak i w blokach. Nasze doświadczenie i zaangażowanie pozwala nam na profesjonalne i przyszłościowe przygotowanie osprzętu do potrzeb klienta. Opieramy się na rozwiązaniach multiswichowych, ale i nie tylko. Staramy się dobierać tak urządzenia, aby nasi klienci nie musieli za kilka lat zmieniać całej infrastruktury w domu.

 

Firma System Lan wykonuje również profesjonalne pomiary instalacji antenowych, takich jak: BER, MER, w tym pomiar widma pasma. Wykonujemy także ustawianie anten już zainstalowanych.

 

Oferta jest dobierana indywidualnie do potrzeb każdego z klientów jak i uwarunkowań zabudowania. Skontaktuj się z nami już dziś!

 

Rząd Rzeczpospolitej Polskiej na mocy zobowiązań międzynarodowych w tym prawa wtórnego Unii Europejskiej, zobowiązał się zastąpić sygnał analogowej telewizji naziemnej na zunifikowany w całej Europie cyfrowy sygnał DVB-T. Proces cyfryzacji jest prowadzony (zgodnie z porozumieniem Geneva 2006) we wszystkich krajach europejskich również w tych nienależących do Unii Europejskiej. Datą graniczną, która wyznacza ostateczne wyłączenie sygnału analogowego w Europie jest 31 lipca 2013 roku (w wyjątkowych okolicznościach do 17 czerwca 2015r.). Zapewnienie ciągłości dostępu do telewizji naziemnej może być realizowane za pomocą procesu nazywanego switchover (przełączenie), kiedy jednocześnie będzie następować sukcesywne, planowe wyłączanie kolejnych nadajników analogowych przy równoczesnym włączaniu nadajników cyfrowych. Umożliwi to widzom spokojne i rozłożone w czasie wyposażenie się w nowe urządzenia, które pozwolą odbierać sygnał cyfrowy. Polska rozpoczęła proces przełączania we wrześniu 2010 roku.

MUX-8

12 marca 2015 r. Prezes Urzędu Komunikacji elektronicznej, ogłosiła konkurs na rezerwację częstotliwości dla operatorów multipleksu 8. Samo wdrażanie zaczęło się od 1 sierpnia 2016 r. i trwa do chwili obecnej. Firma System Lan wykonuje modernizacje obecnych instalacji DVB-T, aby, był możliwy odbiór MUX8.